AN UNBIASED VIEW OF PIEZO BURUN ESTETIğI ıSTANBUL

An Unbiased View of piezo burun estetiği ıstanbul

An Unbiased View of piezo burun estetiği ıstanbul

Blog Article

Ağrı ve Rahatsızlık: Genellikle rinoplasti ameliyatı sonrasında minimal ağrı ve rahatsızlık hissi olabilir. Doktor tarafından reçete edilen ağrı kesiciler kullanılabilir.

Sitede yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlığınızla ilgili sorularınız için mutlaka doktoruza ya da bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Son değerlendirme aşamasında burun boşluğunun incelenmesi gerekir. Bu inceleme hangi cerrahi tekniklerin uygulanacağını belirler:

Burun estetiği; ister sağlık ister estetik amacıyla yapılsın, kişinin yaşam kalitesini yükselten ve kendini daha iyi hissetmesini sağlayan bir uygulamadır. Burun estetiği ameliyatlarında uygulanacak prosedür ise her hastamız için farklıdır. Bazı hastalarımızda kıkırdak ya da kemik grefti desteği gerekebilmektedir.

Bu gibi durumların tanısı ve tedavi sonrası takibi için ise rinomanometri ve PNIF denilen iki sistemden faydalanılmaktadır. Bu sistemler ise nefes kalitenizi ve miktarınızı ve nefes alış şeklinizi göstermektedir.

Burun estetiği ameliyatınızı Ankara'da Prof. Dr. Haldun Kamburoğlu'na olmayı planlıyorsanız ilk olarak ameliyat olmayı planladığınız tarihten birkaç ay kadar öncesinde muayene olmanızı öneririz. Zira yoğunluk nedeni ile ameliyat randevuları uzun bir süre sonrasına verilebilmektedir. Öte yandan muayene randevuları da ortalama six ay civarında verilebilmektedir ancak ertelenen hastaların yerine randevunuzun daha erkene alınması şansı da her zaman mevcuttur.

Burun estetik ameliyatları 1887 yılında kapalı teknik ile başlamıştır. 1957 yılında ise açık teknik literatüre tariflenmiştir. Yani klasik kapalı teknik, sanıldığının aksine açık teknikten tam 70 yıl önce tariflenmiştir. Açık tekniğin yaygınlaşması ise 1970'leri bulmuştur. Kapalı teknik ile açık tekniğin temel farkı, kapalı tekniklerde burun delikleri arasındaki bölmede dışarıdan bir kesi yapılmaz iken açık teknikte buradan bir kesi yapılır.

Özellikle Kulak Burun Boğaz Cerrahisi alanında hizmet veren Prof. Dr. Altan Yıldırım gibi deneyimli isimlerin tercih edilmesi durumunda son derece başarılı sonuçlar alınabiliyor.

Bu da genellikle yaklaşık bir hafta yerinde kalır. Rinoplasti sonrasında kanamayı ve şişmeyi azaltmak için başın göğüsten daha yüksek olduğu bir pozisyonda yatakta dinlenmek gerekir. Burun şişlik nedeniyle veya ameliyat sırasında yerleştirilen atellerden dolayı tıkanabilir.

Hayır, lokal anestezi ile estetik burun ameliyatı yapılmaz. Bunun birden fazla nedeni var. İlk olarak lokal anestezi ile burun ameliyatı hem hasta hem de hekim açısından konforlu bir işlem değildir. İkinci olarak daha fazla bilgi ise lokal anestezi ile kan basıncı istenilen seviyede tutulamadığı için ameliyat boyunca kanamalara neden olabilir.

Ameliyat hastane ortamında genel anestezi altında Helloçbir ağrı veya acı hissettirmeden yapılır. Bir gün hastanede gözetim altında kaldıktan sonra taburcu edilirsiniz.

 Burun delikleri dar olmayan, her iki yandaki dokular arasında asimetrisi belirgin olmayan, ciddi eğriliği olmayan hastalar vb.

Burun estetiği en erken kaç yaşında yapılır? en aık sorulardan bir tanesidir. Burun estetiği (rinoplasti) eighteen yaş altı yapılabilen bir estetik ameliyattır. Fakat ameliyat yaşının belirlenmesinde kişinin duygusal ve yapısal durumları incelenmelidir. 

Septal Uzatma Greftleri: Bu yöntemde septumun dorsal veya kaudal kısmına sabitlenmiş bir greft kullanılarak uç projeksiyonu artworkırılır. Bu greft istenen açıda sabitlenebilir ve burun ucunun daha belirgin hale gelmesini sağlar.

Report this page